Regularne uruchamianie klimatyzacji w sezonie jesienno-zimowym to dobra praktyka. A co dokładnie możesz dzięki takiemu działaniu zyskać? Oto dwie najważniejsze korzyści.
Poprawa bezpieczeństwa jazdy
Charakterystyczne dla sezonu jesienno-zimowego różnice temperatur oraz duża wilgotność powietrza sprzyjają zjawisku parowania szyb. Doprowadzają do ograniczenia pola widzenia, co z kolei obniża bezpieczeństwo i komfort jazdy. Na forach internetowych znaleźć można naprawdę wiele sposobów na zapobieganie parowaniu szyb samochodowych, np.
- stosowanie specjalnych preparatów przeciw parowaniu (tzw. antypara)
- używanie pochłaniaczy wilgoci do samochodu
- smarowanie szyb pianką do golenia
- przecieranie szyb ziemniakiem lub cebulą
Tych przewidywalnych i zaskakujących pomysłów jest znacznie więcej, ale największą nad nimi przewagę zdaje się mieć klimatyzacja samochodowa. Przy sprzyjających ku temu warunkach wystarczy uruchomić ją na kilkanaście minut. Przez ten czas skutecznie osuszy szyby i zapewni dobrą widoczność. Kierowca będzie mógł więc w pełni skupić się na jeździe oraz bez przeszkód pokonywać kolejne kilometry.
Wydłużenie żywotności sprężarki
Używanie klimatyzacji w czasie zimy pozwala również na wydłużenie żywotności serca układu, czyli sprężarki. Zdaniem specjalistów, już kilkanaście minut pracy klimatyzacji raz w tygodniu pomaga zapobiegać wystąpieniu problemów na wiosnę. Korzystając z klimy regularnie w sezonie zimowym, można zatem uniknąć dużych kłopotów oraz zaoszczędzić sporo gotówki.
Żeby móc w pełni korzystać z tych zalet klimatyzacji, trzeba systematycznie o nią dbać. Nie warto zostawiać jej samej sobie i czekać, aż problemy zaczną się pogłębiać. Lepiej zapobiegać wystąpieniu niekorzystnych zmian i regularnie dokonywać przeglądów. Najlepiej udać się w tym celu do sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami punktu. Na miejscu fachowcy zweryfikują sprawność układu oraz profesjonalnie zajmą się naprawą ewentualnych usterek. Dzięki temu można zyskać pewność, że klimatyzacja działa, jak należy i jest bezpieczna dla kierowcy oraz osób z nim podróżujących.
Napisz komentarz