Filtry

Dostawa

Producenci

Cena

Price: zł  zł 

Klasa premium

Klasa premium

Wyświetlono 1–20 z 23502 wyników

Większość niedoświadczonych zmotoryzowanych sięga po ogumienie znane sobie od lat, podczas gdy ci bardziej doświadczeni przeszukują sieć w kierunku nowych, ulepszonych i zaawansowanych technicznie modeli. Opony premium są przeznaczone właśnie dla nich – zmotoryzowanych, dla których liczy się najwyższa jakość opon, pełne bezpieczeństwo jazdy oraz ponadprzeciętna trwałość. Czym cechują się opony klasy premium? Chętnie odpowiemy!

Popularne rozmiary

Popularne modele

Najpopularniejsi producenci

Czym cechują się dobre opony premium?

Dobre opony klasy premium to ogumienie, które powstaje na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych, z autorskich i nietypowych mieszanek, z nietuzinkową rzeźbą bieżnika oraz zastosowaniem w konstrukcji specjalnych wzmocnień. Za opony marki premium nie uznaje się zatem ogumienia, które ma po prostu wysoką cenę – opony muszą spełnić wszelkie założenia stawiane przez niezależnych recenzentów. Dobre opony premium są:

- Przyczepne – specjalistyczne mieszanki gumy dosłownie chwytają się podłoża niczym kocie pazury, dzięki czemu pozwalają na osiągnięcie w zakrętach znacznie wyższej prędkości, niż w ogumieniu średniej lub ekonomicznej klasy.

- Przenoszą na asfalt cały moment obrotowy – duża przyczepność i precyzyjnie wykonana architektura bieżnika sprawiają, że każde auto na oponach premium znacznie lepiej przenosi na podłoże całą swoją moc. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku aut sportowych oraz typu SUV, które są od nich znacznie cięższe.

- Są mniej uciążliwe dla kierowcy – opony premium są zaprojektowane przez najlepszych specjalistów w branży oponiarskiej, a każdy ich detal ma swój ściśle określony cel. Widać to np. po ich znacznie cichszej pracy, dzięki zmniejszeniu oporów toczenia, oraz stosunkowo niewielkim wpływie na podwyższenie spalania.

Opony klasy premium – wzrasta nie tylko cena, lecz także zaawansowanie techniczne

Opony klasy premium z zewnątrz są nie do odróżnienia od ogumienia klasy ekonomicznej bądź średniej i fakt ten nie powinien dziwić. Ich wartość widać bowiem po technologii, rzeźbie bieżnika, rodzaju mieszanki czy profilu, nie zaś po zewnętrznych ściankach.

Opony marki premium są przede wszystkim dopracowane w najmniejszych szczegółach i dostosowane do jednego, konkretnego zastosowania. Dla przykładu opony premium do jazdy sportowej zapewniają doskonałą stabilność w zakrętach ze względu na wzmocnione i sztywne boczne ścianki. Można na nich polegać również w trakcie przyspieszania, gdyż ich bieżnik jest w zasadzie gładki, a jedynie ponacinany w celu odprowadzania spod kół nadmiaru wody.

Opony klasy premium służą jednak nie tylko do jazdy sportowej i wyczynowej – można je zastosować także w przypadku aut bardzo wymagających względem ich wytrzymałości. W ich budowie możemy wyróżnić bardzo precyzyjnie wykonaną konstrukcję wewnętrzną, która bez większego problemu wytrzymuje bardzo duże obciążenia statyczne i dynamiczne. Efekt? Są doskonałym wyborem dla bardzo dużych aut typu SUV, wyposażonych w mocne jednostki napędowe.

Czy opony marki premium można zamontować w każdym aucie?

Zdecydowanie tak! Wiele osób błędnie zakłada, że opony klasy premium są przeznaczone wyłącznie do aut drogich, sportowych lub luksusowych, podczas gdy tak naprawdę można je zainstalować wszędzie – również do auta miejskiego. W tym wypadku znacznie podniosą bezpieczeństwo jazdy. Skracają dystans hamowania (nawet o kilka metrów w stosunku do ogumienia klasy ekonomicznej), a także zmniejszają spalanie i pozytywnie wpływają na zachowanie auta w trakcie jazdy w deszczu bądź w zimie. Widać to doskonale po wielu testach, robionych np. przez niezależnych recenzentów z ADAC.

Co roku opony marki premium są wielokrotnie testowane w typowych warunkach użytkowania przez inżynierów marki ADAC. Testy porównawcze wykazują między innymi poziom zużycia ogumienia, trasę hamowania na suchym, mokrym, na lodzie czy śniegu, a także wiele innych parametrów, które warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu. Wszystkie opony marki premium sprawdzą się zatem nie tylko w autach sportowych czy luksusowych, lecz także w niewielkich hatchbackach czy sedanach.

Opony premium – marki, które warto znać

Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy słyną z produkcji opon premium. Wszyscy mają do dyspozycji swoje własne know-how, a ich produkty od lat podnoszą bezpieczeństwo na ulicach. Warto bowiem wiedzieć, że ich technologie w pewnym momencie trafią z opon klasy premium do ogumienia ekonomicznego. Wśród wiodących producentów warto wymienić (kolejność przypadkowa):

- Goodyear,

- Dunlop,

- Bridgestone,

- Michelin,

- Pirelli,

- Vredestein,

- Nokian,

- Continental.

Ogumienie powyższych marek zawsze osiąga w testach minimum dobre wyniki, a często jest uznawane za wzór do naśladowania przez ogumienie średniej lub niższej klasy.

Czy opony premium są opłacalnym zakupem?

Zdecydowanie tak! Zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo na ulicy, wolniej się zużywają, generują mniej hałasu i można na nich polegać także w razie awaryjnego hamowania lub szybkiej jazdy w zakrętach. Z tego względu mimo ich nieco wyższej ceny, zazwyczaj są bardziej opłacalne, biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.