Filtry

Dostawa

Producenci

Cena

Price: zł  zł 

Opony MOTOCYKLE

Opony MOTOCYKLE

Wyświetlono 1–20 z 6738 wyników

Jedne służą do podróżowania po drogach utwardzonych i asfaltowych, podczas gdy na innych pokonujemy kolejne kilometry po bezdrożach i trasach wyścigowych. Oznacza to, że nie warto sięgać po niesprawdzone opony do motocykli, które – przy szczególnie niekorzystnych warunkach – mogą ulec szybkiej awarii. Przejrzyj każdą oponę motocyklową dostępną w PlusGum.pl i wybierz wariant odpowiedni do swojej maszyny. W razie pytań służymy pomocą.

Popularne rozmiary

Popularne modele

Najpopularniejsi producenci

Opony motocyklowe – czym się kierować podczas ich zakupu?

Opona motocyklowa ma przed sobą szczególnie trudne warunki pracy. Przede wszystkim ma bardzo wysoką prędkość w stosunku do powierzchni styku czoła opony z asfaltem lub inną nawierzchnią. Standardowy samochód osobowy ma aż cztery opony, w dodatku wszystkie są minimum kilkukrotnie szersze. To sprawia, że masa auta, skądinąd również znacznie większa niż w przypadku motocykla, rozkłada się równomiernie na każde koło. Opony do motocykli muszą być w stanie trzymać nas na ulicy podczas szczególnie niebezpiecznych manewrów czy bardzo szybkiej, dynamicznej jazdy, a łączna powierzchnia styku wszystkich opon z nawierzchnią nie wynosi więcej niż kilka centymetrów kwadratowych. Co to oznacza? Że opona motocyklowa powinna być tak wysokiej jakości, na jaką jesteśmy w stanie sobie pozwolić.

Opony do motocykli – najważniejsze rodzaje

Opony motocyklowe znacznie różnią się między sobą. Jedne świetnie radzą sobie na ulicy i twardym asfalcie, podczas gdy inne, zależnie od ich konstrukcji i zastosowanej gumy, zapewniają znakomite warunki jazdy po bezdrożach. Wybór odpowiedniego ogumienia jest kluczowy – to w końcu one przenoszą na asfalt moment obrotowy z silnika i to one służą do zmiany kierunku jazdy, umożliwiając także utratę prędkości oraz awaryjne hamowanie. Nie bez powodu większość motocyklistów uznaje opony do motocykli za najważniejszy element eksploatacyjny. Z tego względu warto wybrać wariant odpowiedni do sposobu użytkowania maszyny oraz jej konstrukcji i przeznaczenia.

- Opony do turystyka – motocykle turystyczne są, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone do turystyki, czyli pokonywania nawet w obrębie jednej trasy kilkuset kilometrów bez przystanku. W rezultacie muszą być trwałe, mocne, odporne na zniszczenia i jak najbardziej przyczepne, gdyż mają zapewnić bezpieczeństwo jazdy nawet w trakcie podróży na odległość kilku tysięcy kilometrów!

- Opony do motocykla szosowego – motocykle szosowe mają nieco lepsze osiągi niż turystyczne, w dalszym ciągu jednak mniej ekstremalne niż w motocyklu stricte sportowym. Przede wszystkim liczy się przyczepność do ulicy oraz możliwość przejechania bez usterki jak największej liczby kilometrów.

- Opony do motocykla wyścigowego – ogumienie przeznaczone do motocykla sportowego i wyścigowego ma przed sobą zdecydowanie najtrudniejsze warunki pracy. Takie maszyny stawiają przed oponami niezwykle trudne warunki, wynikające np. z ogromnych przeciążeń podczas hamowania, przyspieszania i zmiany kierunku jazdy.

- Opony do chopperów – to motocykle w zasadzie turystyczne, z tą jednak różnicą, że powinny wytrzymać ze względu na ich wysoką masę znacznie większe obciążenie statyczne i dynamiczne. Liczy się także odporność – na chopperze pokonuje się nawet kilka tysięcy kilometrów w obrębie jednej, kilkudniowej trasy.

- Opony do skuterów – miejski motocykl wymaga zastosowania specjalnych opon, które nie będą generować zbyt dużych oporów toczenia i wytrzymają wielorazowy proces startu-zatrzymania na twardym, a czasami rozgrzanym do czerwoności asfalcie. Liczy się zatem trwałość.

- Opony do klasyka – klasyczna motoryzacja ma w sobie coś, co przyciąga. Niestety także pewne koszty. Warto postawić w tym przypadku na ogumienie wizualnie zgodne z oryginałem montowanym fabrycznie, aby zachować jego praktycznie niezmienioną stylistykę.

- Opony do enduro – to kolejne ogumienie, które ma przed sobą trudne i ciężkie warunki pracy. Musi bowiem poradzić sobie zarówno w delikatnym terenie, jak i na utwardzonej ulicy. Liczy się zatem trwała, lecz także wytrzymała mieszanka oraz wzmocnienia biegnące w konstrukcji opony.

- Opony do crossa – motocykle terenowe powinny cechować się jak najlepszą przyczepnością do nawierzchni szutrowej, błotnistej czy piaszczystej. Tym samym w ich budowie możemy wyróżnić wiele wydatnych, dużych kostek bieżnika, które wgryzają się w glebę niczym kocie pazury.

FAQ:

Jakie opony motocyklowe znajdziesz w sklepie PlusGum.pl?

W naszym sklepie PlusGum.pl dostępne są przeróżne opony motocyklowe, a wśród nich warianty sportowe, szosowe, turystyczne, do chopperów oraz wyścigowe i wiele, wiele innych. Oferujemy produkty firm takich jak Bridgestone, Michelin, Pirelli czy Rosava.

Czym się kierować podczas zakupu opony do motocykla?

Opony do motocykli powinny mieć kilka cech charakterystycznych, zgodnych przede wszystkim z oczekiwaniami kierowcy i specyfikacją samej maszyny. Zwróć także uwagę na rozmiar zaaprobowany przez producenta, a także na wzór bieżnika oraz jego mieszankę.

Opona motocyklowa – czy jej jakość ma znaczenie?

Opony motocyklowe powinna mieć absolutnie jak najwyższą jakość – to kluczowa kwestia, o której nigdy nie można zapomnieć. Z tego względu w naszym sklepie PlusGum.pl dostępne są wyłącznie wyselekcjonowane warianty o ponadprzeciętnej jakości, które oferujemy w korzystnej cenie.